RMS gatavs palīdzēt pilsētai

SIA “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) ir gatava nākt palīgā Rīgas pilsētai, lai nodrošinātu valdības noteikto epidemioloģisko prasību ievērošanu un drošu pasažieru pārvadāšanu sabiedriskajā transportā pilsētas maršrutos.

Lielākie izaicinājumi valsts nozīmes pilsētās, ar kuriem saskaras lielo pašvaldību sabiedriskā transporta uzņēmumi, ir ievērot 50% salona piepildījumu sabiedriskajā transportā sastrēgumstundās – no rītiem un vakaros, kad ir vislielākā pasažieru plūsma. Arī galvaspilsēta nav izņēmums, tāpēc RMS ir gatavs sniegt atbalstu Rīgas pilsētai, nodrošinot papildu reisus darba dienās ar minibusiem, lai palīdzētu pārvadāt pasažierus pieprasītākajos maršrutos, kuri pilsētas sabiedriskajā transportā izmanto braukšanas maksas atlaides.

RMS ir brīvi transportlīdzekļi un cilvēku resursi, kurus var izmantot, lai atslogotu populārākos RS maršrutus darba dienās, kuros ir liela pasažieru plūsma. Šāds risinājums ir iespējams, ja pasažieri, kuriem ir braukšanas maksas atvieglojumi, tos varēs izmantot arī RMS transportlīdzekļos. Šāda pieeja ļautu izlīdzināt un sadalīt kopējo pasažieru plūsmu vienmērīgi, lai vienā transportlīdzeklī sastrēgumstundās nekoncentrētos ļoti liels skaits cilvēku. Arī pasažieri varēs justies droši un ievērot sociālo distancēšanos sabiedriskajā transportā. Jau šobrīd pasažieru iekāpšana un izkāpšana paaugstināta servisa maršrutos tiek organizēta tikai pa pirmajām durvīm, līdz ar to RMS var nodrošināt epidemioloģisko prasību ievērošanu un kontrolēt iekāpušo pasažieru skaitu, kā to paredz normatīvie akti COVID-19 izplatības ierobežošanai.

Visi transportlīdzekļi tiek dezinficēti, reisu starplaikos salons tiek vēdināts, transportlīdzekļa vadītāja darba vieta ir atdalīta ar stiklu no pasažieru sēdvietām salonā, blakus esošās sēdvietas ir marķētas, lai nodrošinātu, ka pasažieri ieņem sēdvietas, ievērojot šahveida principu. Šāda veida atbalsts pilsētai palīdzētu saglabāt arī braukšanas maksas atvieglojumus dažādām pasažieru kategorijām, kas vērtējot no finansiālās puses, ir ļoti liels sociālais atspaids, ņemot vērā šī brīža ekonomisko situāciju.

Informācija par SIA “Rīgas mikroautobusu satiksme”
SIA “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) dibināta 2012. gada 24. oktobrī, un uzņēmums ietilpst “B-Bus” grupā, kurš 2019. gadā ar 505 autobusiem apkalpoja 40 milj. pasažieru 165 maršrutos, nodarbinot 1225 darbiniekus, no kuriem 912 ir transportlīdzekļu vadītāji. RMS nodrošina pasažieru pārvadājumus Rīgas pilsētā 18 dienas maršrutos ar jauniem, mūsdienīgi aprīkotiem un komfortabliem ekspresbusiem.