MŪSU PIEREDZE – SALDUS

“Sabiedriskais autobuss” ir viens no vecākajiem un pieredzes bagātākajiem pasažieru pārvadātājiem Latvijā.  60 darbības gados uzņēmums piedzīvojis vairākas nosaukumu un valsts pastāvošās iekārtu maiņas. Viena no vecākajām uzņēmuma filiālēm atrodas Saldū, tās vēsture aizsākusies pagājušā gadsimtā – 1958. gadā, kad darbu uzsāka “Valsts Saldus autotransporta bāze”. Pirmajos darbības gados uzņēmuma pamatdarbība bija saistīta ar kravu un preču pārvadājumiem un pēc 3 gadiem sāka nodrošināt arī pasažieru pārvadājumus.

Līdz 1996. gadam uzņēmuma nosaukums bija “Saldus autobusu parks”, kas nodrošināja vietējas nozīmes reģionālos un reģionālos starppilsētu pārvadājumus. 2012. gada jūlijā uzņēmums tika apvienots ar Alūksnes filiāli un ieguva tagadējo nosaukumu – “Sabiedriskais autobuss”.  Kopumā Saldus filiāle apkalpo 12 starppilsētu maršrutus ar autobusiem Kurzemes reģionā – uz Kuldīgu, Ventspili, Liepāju, Talsiem, Skrundu, Rīgu.

Bez regulārajiem pasažieru pārvadājumiem uzņēmums nodrošina skolēnu pārvadājumus un piedāvā dažādas ietilpības autobusus tūrisma braucieniem kolektīviem vai skolēnu ekskursijām.