Šobrīd slēgtajos RMS maršrutos mikroautobusi atsāks kursēt pēc ārkārtējās situācijas beigām

No sestdienas, 21.  marta  vairākos SIA “Rīgas mikroautobusu satiksme (RMS) apkalpotajos maršrutos stājās spēkā Rīgas domes rosinātās izmaiņas, lai ierobežotu COVID-19 vīrusa izplatīšanos, tādēļ vairāki ekspresbusu un minibusu maršruti ir slēgti vai kursē pēc brīvdienu kustības grafika.

RMS ir ieviesis vairākus drošības pasākumus – transportlīdzekļu dezinficēšanu, pirmās sēdvietas (pie iekāpšanas durvīm) norobežošanu no transportlīdzekļa vadītāja, brauciena reģistrēšanu tikai ar e-talonu un iekāpšanu pa aizmugurējām durvīm, tajos mikroautobusos, kuros tas ir iespējams, lai rūpētos par darbinieku veselību.

Šīs izmaiņas ir radījušas ievērojamas neērtības pasažieriem, kuri regulāri izmanto minibusus un ekspresbusus, lai bez pārsēšanās varētu nokļūt uz darbu, jo ne visiem ir iespēja strādāt attālināti. Pēc publicētajām izmaiņām RMS ir saņēmis vairāku pasažieru pretenzijas par to, ka brīvdienās pilnībā tiek slēgti šādi maršruti: 203., 204., 214., 263. un 271. Šie maršruti nodrošina unikālos savienojumus iedzīvotājiem ar svarīgām iestādēm. Atvainojamies pasažieriem par sagādātajām neērtībām, taču  izmaiņas ir veiktas, lai ierobežotu COVID-19 izplatību.

RMS atbalsta veiktās izmaiņas maršrutos, ņemot vērā pasludināto ārkārtējo situāciju valstī, taču tām ir jābūt tādām, lai pasažieriem, kuriem ir jānokļūst uz darba vietām sabiedriskais transports būtu pieejams un nodrošinātu pēc iespējas retāku kontaktēšanās reižu skaitu.