Vēsture

2003. gadā, apvienojoties Beļģijas uzņēmumam “MandelCar Tourisme” un Latvijas uzņēmumam “Blagovest Tur”, tiek izveidots jauns Latvijas uzņēmums SIA “B-Bus”, kas nodrošina pasažieru pārvadājumus Latvijā. SIA “B-Bus” pasažieru pārvadājumu nozarē strādā jau  vairāk nekā 20 gadus, nodrošinot Eiropas Savienības (ES) prasībām atbilstošas kvalitātes sabiedriskā transporta pakalpojumus Latvijā un Lietuvā. “B-Bus” grupā ietilpst vairāki Latvijas uzņēmumi ar šādiem nosaukumiem: SIA “Rīgas mikroautobusu satiksme”, SIA “Sabiedriskais autobuss”, SIA “Ekspress-Ādaži” un SIA “Migar”.

Pirmajos darbības gados “B-Bus” grupas uzņēmums SIA “Sabiedriskais autobuss” (SA), kas sabiedriskā transporta nozarē strādā jau vairāk kā 60 gadus, nodrošina pasažieru pārvadājumus starppilsētu maršrutos no Rīgas uz Bausku, Liepāju, Saldu, Ventspili, Talsiem, Kuldīgu, Liepāju, Saldu u.c., kā arī vietējas nozīmes reģionālajos maršrutos – Alūksnes novadā, Ventspils novadā un Saldus novadā. Galvenais “B-Bus” ofiss atrodas Rīgā. 

Viena no vecākajām “Sabiedriskais autobuss” filiālēm atrodas Alūksnē, kas savu darbību pasažieru pārvadājumu jomā, uzsāka tālajā 1949. gadā. Padomju  gados no 1966. gada līdz 1975. gadam tā nosaukums bija Alūksnes auto transporta kantoris Nr. 12. Neatkarīgās Latvijas laikā, privatizējot autotransporta uzņēmumu,  no 1993. gada līdz 2002. gadam uzņēmums strādā zem nosaukuma “Vidlatauto”.

Saldū atrodas otra vecākā filiāle, kuras vēsture aizsākas 1958. gadā. Savu darbību tā uzsāka kā “Valsts Saldus autotransporta bāze”. Sākotnēji galvenais darbības virziens bija dažādu kravu un preču pārvadājumu nodrošināšana. 1996. gadā uzņēmums iegūst nosaukumu SIA “Saldus autobusu parks” un sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus tagadējā Saldus novadā. 2012. gada jūlijā uzņēmums apvienojas ar Alūksnes filiāli, iegūstot  tagadējo nosaukumu “Sabiedriskais autobuss”.

2013. gadā uzvarot “Rīgas satiksmes” (RS) izsludinātajā konkursā tolaik vēl pilnsabiedrība “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) nodrošina pasažieru pārvadājumus 18 dienas un 8 nakts satiksmes maršrutos Rīgas pilsētas maršrutos. Pērn atkārtoti uzvarot RS izsludinātajā konkursā SIA “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) ieguva tiesības vēl uz 8 gadiem nodrošināt pasažieru pārvadājumus Rīgas pilsētas maršrutos.

Paralēli sabiedriskā transporta pakalpojumiem B-Bus grupā ietilpstošais uzņēmums SIA “B-tour” piedāvā transporta pakalpojumu nomu ar profesionāliem autobusu vadītājiem vietējiem un starptautiskiem tūrisma braucieniem. Kopš 2017. gada uzņēmums vairs nepastāv, taču zem zīmola “B-tour” turpina savu darbību, sniedzot transporta pakalpojumu nomu sadarbībā ar “Sabiedriskais autobuss”.

2015. gada nogalē “B-Bus” iegādājas autotransporta uzņēmumu SIA “Ekspress- Ādaži” un līdz pat šim brīdim nodrošina pasažieru un skolēnu pārvadājumus 10 Ādažu novada vietējas nozīmes reģionālajos maršrutos.

2016. gada beigās SIA”B-Bus” iegādājas Jelgavas novada transporta uzņēmumu SIA “Migar”, kas pasažieru pārvadājumu nozarē strādā kopš 1998. gada. Pašreiz uzņēmums turpina veikt pasažieru pārvadājumus 30 vietējas nozīmes reģionālajos maršrutos.

2017. gada beigās tika parakstīts līgums par transporta uzņēmuma SIA “Autobusu parks Jūrmala -SV” apkalpošanu, kas jau no 1958. gada nodrošina pasažieru pārvadājumus Jūrmalas pilsētas maršrutos. 2017. gada februārī uzņēmums iegūst jaunu nosaukumu – SIA “Jūrmalas autobusu satiksme” (JAS). Pašreiz JAS nodrošina pasažieru pārvadājumus 7 pilsētas maršrutos ar 16 ISUZU markas autobusiem, diviem elektroautobusiem un “Mercedes Benz “ un “Volkswagen” mikroautobusiem.

2017. gada vasarā SIA “B-Bus” iegādājas Lietuvas transporta uzņēmumu UAB “Transrevis”, kas atrodas Viļņas pilsētā. No šī gada Latvijas uzņēmums “B-Bus” paplašina savu darbību ārpus Latvijas robežām, piedaloties dažādos Lietuvas un Igaunijas pašvaldību izsludinātājos konkursos par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu. UAB “B-Bus” grupā ietilpst šādi Lietuvas uzņēmumi: UAB “Transrevis” (Viļņa), “Rīgas mikroautobusu satiksme (Šauļi), UAB “Uma Trans”(Kauņa).

2019. gada vasarā UAB “B-Bus” iegādājas transporta uzņēmumu “Uma Trans”, kas nodrošina pasažieru pārvadājumus 6 Kauņas rajona maršrutos. Un šī paša gada nogalē UAB “B-Bus” uzvar konkursā Prienai rajonā un uzsāk braukt 13 maršrutos.

Apkopotā informācija par SIA B-Bus un UAB B-Bus projektiem Latvijā un Lietuvā 2019. gadā

  • Autobusu skaits – 505
  • Maršrutu skaits – 165
  • Darbinieku skaits – 1225
  • Pārvadāto pasažieru skaits gadā – 40 075 747
  • Nobraukto kilometru skaits gadā – 29 847 889

Finanšu dati

Modernās tehnoloģijas

“B-Bus” izmanto modernās tehnoloģijas, jo rūpējas par pasažieru komfortu, lai spētu nodrošināt kvalitatīvu servisu, autobusu pārvadājumos izmantojam GPS un GPRS sistēmas. Visos novados skolēnu ērtībām nodrošinām elektroniskās biļetes jeb e-talonus, kas ļauj arī pašvaldībām precīzi veikt statistiku par kopējo braucienu skaitu. Pateicoties GPRS, mēs efektīvāk un operatīvāk veicam maršrutu plānošanu, precīzi izmērām pasažieru plūsmu un pielāgojam nepieciešamo autobusu ietilpību. Izmantojot GPS datus, varam operatīvāk reaģēt autobusa nomaiņas nepieciešamības gadījumā.

Drošība

Pasažieru, darbinieku un citu ceļa satiksmes dalībnieku drošība ir mūsu galvenā prioritāte. Mūsu autobusu vadītāji ir augsti kvalificēti, pieredzējuši un apmācīti kā rīkoties dažādās neparedzētās situācijās uz ceļa.

Rūpes par vidi

Ikdienā sniedzot sabiedriskā transporta pakalpojumus izmantojam tādus autobusus un mikroautobusus, kas ir videi draudzīgāki un samazina CO2 izmešu daudzumu. Katru gadu investējam mūsu autobusa parka atjaunošanā, iegādājoties videi draudzīgu sabiedrisko transportu ar Euro 6 dzinējiem, elektroautobusus. 

Ērta piekļuve

Liela daļa autobusi ir aprīkoti ar atlokāmu rampu, tie būtu viegli un ērti pieejami dažādām pasažieru grupām, t. sk., veciem cilvēkiem, vecākiem ar bērniem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem. 

Nākotnes vīzija

“B-Bus” grupa līdz 2023. gadam plāno nodrošināt pasažieru pārvadājumus ar 1500 – 1700 autobusiem visā Baltijas reģionā. Izvirzītais mērķis tiks sasniegts piedaloties un uzvarot, valsts un pašvaldību izsludinātajos konkursos, kā arī iegādājoties citus sabiedriskā transporta uzņēmumus.

Lai sasniegtu mūsu mērķus nākamajos trīs gados “B-Bus” grupā plānots ieguldīt aptuveni 120 miljonus euro.

Koncerna zīmols “B-Bus” ir spēcīgs un labi atpazīstams zīmols Baltijā, kas rada mums pārliecību, ka jāturpina paplašināt mūsu biznesu Austrumeiropā, lai līdz 2030. gadam kļūtu par lielāko, privāto sabiedriskā transporta pārvadātāju Austrumeiropā ar apgrozījumu vairāk nekā 1 miljards eiro gadā.