LSA: Ar jaunu nosaukumu un vizuālo identitāti uzsāk sniegt pasažieru pārvadājumus Pierīgas un Saldus-Kuldīgas novada maršrutos

No šī gada 1. augusta viens no lielākajiem privātajiem pasažieru pārvadātājiem Baltijā – SIA “Latvijas Sabiedriskais Autobuss” (LSA) uzsāk pakalpojuma sniegšanu reģionālās nozīmes maršrutu tīkla daļās – “Pierīga” un “Kuldīga-Saldus” ar 72 jauniem un mūsdienīgi aprīkotiem autobusiem.

Iegūstot tiesības uz 10 gadiem nodrošināt sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu vietējas nozīmes reģionālajos maršrutos Valsts SIA “Autotransporta direkcija” (ATD) rīkotajā konkursā līdz 2030. gadam, uzņēmums ir mainījis nosaukumu un vizuālo identitāti. Latvijas pasažieru pārvadājumu tirgū uzņēmums turpmāk strādās ar nosaukumu “Latvijas Sabiedriskais Autobuss” (iepriekš “Sabiedriskais autobuss”) visos reģionos – Ādažos, Alūksnē, Balvos, Saldus, Kuldīgas, Mārupes, Jaunmārupes, Baložu, Jelgavas reģionālajos un starppilsētu maršrutos.

Jaunā zīmola vēstījums – nodrošināt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, neatkarīgi no dzīvesvietas, pieejamus, videi draudzīgus un kvalitatīvus sabiedriskā transporta pakalpojumus, kas ietver pasažieru drošību, komfortu un kvalitāti, kļūstot par sabiedroto ikdienā. Autobusu krāsojums – karmīnsarkanā un baltā krāsā ir radīts ar mērķi veidot nacionāla pārvadātāja tēlu, jo pasažieri – tie esam mēs, Latvijas iedzīvotāji.

“Mums ir svarīga katra pasažiera labsajūta, drošība un komforts brauciena laikā, jo ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jābūt pieejamam jaunam, videi draudzīgam ar modernām tehnoloģijām aprīkotam autobusam, neatkarīgi no dzīvesvietas. Patīkamiem braucieniem ar augstas kvalitātes pakalpojumu pieejamību ir jākļūst par Latvijas iedzīvotāju ikdienu, lai veicinātu iedzīvotājus izmantot sabiedrisko transportu, nevis privāto automašīnu nokļūšanai iecerētajā galamērķī,” norāda SIA “Latvijas Sabiedriskais Autobuss” valdes locekle Dace Aizupiete.

Kopumā uzņēmums autobusu parku ir papildinājis ar 31 lielas ietilpības “VDL Futura” autobusiem un 21 mazas ietilpības “VDL MIDEURO” uz Mercedes Benz Sprinter bāzes būvētus mikroautobusus, kas ražoti Nīderlandē. Rīgas kreisā krasta, Kuldīgas – Saldus vietējas nozīmes maršrutos kursēs 9  “K-BUS E-SOLAR CITY” elektroautobusi un 11 vidējas ietilpības “K-BUS TOURIST 716” autobusi – ražoti Slovēnijā.

Rūpējoties par pasažieru un darbinieku drošību un veselību, mēs varam lepoties, ka esam   pirmie Latvijā, kuri lielas un vidējas ietilpības transportlīdzekļos nodrošinās gaisa dezinficēšanas sistēmu. Proti, autobusi ir aprīkoti ar gaisa jonizatoru, kas iznīcina jebkuras baktērijas, tostarp arī COVID-19, kas šobrīd ir vitāli svarīgi, lai ierobežotu vīrusa izplatību un inficēšanās risku, padarot sabiedrisko transporta vidi drošu”, informē SIA “Latvijas Sabiedriskais Autobuss” valdes locekle Dace Aizupiete.

Jonizators ir uz īpašu elektroizlādes metodi balstīts gaisa attīrītājs, kuru dēvē arī par gaisa vitamīnu ražotāju. Jonizators uzlādē gaisa daļiņas negatīvi un uzlabo gaisa kvalitāti.

Visi autobusi ir aprīkoti ar audio un vizuālās informācijas sistēmu, informācija par maršrutu un pieturām tiks pārraidīta monitoros un atskaņota audiāli. Visas sēdvietas ir aprīkotas ar drošības jostām, individuālo apgaismojumu, sēdvietas ir numurētas un Braila rakstā, lai pasažieriem ar redzes invaliditāti atvieglotu atrast sēdvietu. 97% autobusi ir pielāgoti personām ar kustību traucējumiem pārvadāšanai un tajos paredzēta speciāla vieta ratiņkrēsla novietošanai. Pasažieriem ar dzirdes invaliditāti būs pieejama – audio dzirdes cilpa, kas atskaņos nākamo pieturu skaļāk.

Pasažieriem būs pieejami bezskaidras naudas norēķini un bezmaksas WI-FI. Autobusos ir uzstādīta elektroniskā kontroles ierīce (GPS) un videonovērošana, kas fiksē biļešu tirdzniecības zonu. Visi transportlīdzekļi ir aprīkoti ar alkohola pārbaudes sistēmu, kā arī autobusi ir aprīkoti ar ventilācijas un apkures sistēmas iekārtām, lai transportlīdzekļa salonā nodrošinātu gaisa temperatūru robežās no +16 C līdz +24C atbilstoši sezonai.